nkilic-1

Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ’ın 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Mesajı

Cumhuriyetimizin Kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK; barışçı kimliği, liderlik yeteneği, üstün kişiliği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön veren büyük devlet adamlarından biridir. Atatürk’ün İstiklal Savaşı’nın ardından kurduğu ve genç nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin büyüklüğünü yansıtan eşsiz bir eserdir.

Cumhuriyetimizin en büyük hedefi; siyasi düşüncesi, cinsiyeti, dini inancı, etnik kökeni ne olursa olsun milletimizin tüm fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmek olmuştur. Ne mutlu ki, onun genç nesillere emanet ettiği ve ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti, kuruluş idealine uygun olarak, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. Ülkemiz, temel insan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarının geçerli kılınması yolunda çok önemli mesafeler kat etmiş bulunmaktadır. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla, bayrağı bizlerden devralacaklarına inancımız tamdır.

Bu kararlılıkla, ebediyete intikalinin 78. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü saygı ile anarken, silah arkadaşlarını, Anadolu’yu bize vatan olarak kazandıran bütün kahramanlarımızı, bayrağımızın her daim dalgalanması ve millet iradesinin her daim önde olması için 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizle birlikte tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.