Yeşilay ile protokol imzalandı

Protokol imza töreni, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Konferans Salonu´nda yapılan imza töreninde konuşan MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, projenin, ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrenciler arasında, çağın genel hastalığı bağımlılığa karşı yapılacak yarışma ve etkinliklerle ilgili olduğunu belirtti. Fotoğraf, kompozisyon, resim yarışması gibi yarışmalar düzenleneceğini anlatan Güngör, bu yarışmalardan seçilen eserlerle bağımlılıkla ilgili sürecin başka bir boyuta taşınacağını söyledi. Güngör, öğrencilerde de farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, anlaşmayı 2017´de sağlıklı bir şekilde neticeye ulaştırmayı umduğunu dile getirdi. Madde bağımlılığını artık görünmeyen bir sorun olarak ele almak gerektiği konusunda devlet düzeyinde yüksek bir irade bulunduğunu vurgulayan Güngör, kamuoyu oluşturmak, bilinçlendirme çalışmaları yapmak gerektiğine işaret etti.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz da, atılacak imzalarla çocukların farkındalığını geliştirecek aktiviteler düzenleneceğini ve bağımlılıkla ilgili riskler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacaklarını bildirdi. Çok güzel projeler tasarlanabileceğini ancak sahada bunları uygulayacak gönüllü, fedakar öğretmenlere ihtiyaç bulunduğunu söyleyen Yılmaz, bu yüzden öğretmenlerin çabasının çok değerli olduğunu kaydetti. Yılmaz, yapılacak etkinliklerle çocukların bilincinin daha da artacağını ifade etti. Konuşmaların ardından protokol imzalandı.